Haber

Kırşehir’de şehit ailelerine yönelik “Şehit İçin Dua, Emanetine Vefa” projesi hazırlandı.

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Lideri Memnun Kılıçaslan, “Şehide Dua, Emanet’e Vefa” isimli 6. projelerini başlattıklarını söyledi.

Kılıçaslan, dernek binasında düzenlenen proje tanıtım toplantısında şehit ailelerine manevi desteklerini göstermeyi, birlik ve beraberliği sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Daha önce “Anavatanın Unutulmaz Oğulları” adı altında 5 proje gerçekleştirdiklerini, “Şehitlerimiz Bayrakla Birleşmiş”, “Şehit Aileleri ve Gönüllüleri”, “Vatan Kalesi’nden Cennete Uçanlar”, “Cennet ve Vatanın Mukaddes Emanetleri”, şimdi de “Şehit Duasının Emaneti’ne Vefa” projesini başlattılar. Kılıçaslan, 1 Kasım-15 Aralık tarihleri ​​arasında çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Şehit ailelerine her zaman destek olacaklarını vurgulayan Kılıçaslan, şöyle konuştu:

“Proje kapsamında öncelikle ailelerimizi ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye edeceğiz. Ayrıca şehitlerimizin anı olarak saklayacakları halılara dokunan fotoğraflarını da hediye edeceğiz. Ailelerle bir araya geleceğiz. Şehitlerimizi termal kaplıcalarda, pikniklerde ve mevlid programlarında anacağız. Hem şehitlerimizi anacağız hem de “Şehit ailelerimizle birlik ve beraberliği sürdüreceğiz. Dernek olarak şehit ailelerimizin her zaman dualarında olmak ümidiyle projelerimizde destek veren herkese teşekkür ediyoruz.”

Proje tanıtım toplantısına Sivil Toplum İlişkileri İl Müdürü Cemalettin Duran ve şehit aileleri katıldı.

habermurgul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu