Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, “Üniversitelerde yüz yüze eğitime devam” çağrısında bulundu

DÜZGÜN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, “Öğrencilerimiz 10 ilimiz dışındaki üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmelidir. Öğrencilerimizin KYK yurtlarındaki mevcut düzeni korunmalıdır.” terimleri kullandı.

Zorlu, yaptığı yazılı açıklamada, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve rektörleri üniversitelerdeki uzaktan eğitim kararını değerlendirmeye ve afet bölgesindeki öğrenciler için bazı kararlar almaya çağırdı.

Bu kapsamda Türkiye’de yüz yüze eğitime ara vermek yerine deprem bölgesinde okuyan toplam 295 bin öğrencinin eğitimlerine en yüksek oranda devam edebilmesinin sağlanmasının önemine dikkat çeken Severli, bunun bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. ana hedef.

Durumu ağır olan ve yatay geçiş yapmak istemeyen öğrencilerin “tüm hakları saklı kalmak kaydıyla” kayıtlarını dondurma hakları vardır. tanınması gerektiğini söyledi. Gully dedi ki:

“Üniversitelerde öğrencilerimizin 10 ilimiz dışında da eğitim hayatlarına devam etmeleri sağlanmalı. Öğrencilerimizin KYK yurtlarındaki mevcut düzeni korunmalıdır. Öğrencilerimize verilecek haklar için acilen planlama yapılmalıdır. fırsat eşitliğine dayalı sınavlara kim girecek.İYİ Parti olarak eğitime verilen zarar ve gecikmelerin telafisi mümkün olmayan sonuçları olacağına inanıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu