Haber

BARÜ Rektörü Uzun’dan Ziyaretler

Bartın Üniversitesi (BARU) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Necmettin Erbakan Üniversitesi (YDÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Severli ve Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik’i ziyaret ettiler.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulunulan ziyaretlerde eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal sorumluluk konularında deneyimler paylaşıldı.

Uzun yaptığı açıklamada, yükseköğretim kurumlarının bulundukları şehir ile bölgesel kalkınmanın en değerli dinamikleri olduğunu belirtti.

Ülkenin sürdürülebilir kalkınmasına hizmet eden üniversitelerin bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi ve yol gösterici vizyonlarıyla geleceğe değer kattığını kaydeden Uzun, “Bilgiyi sadece ileten değil, üreten kurumlar olarak bilime de katkı sağlıyoruz. Türkiye’nin bilime dayalı kalkınması için işbirliğine, birlikte başarmaya önem veriyoruz.

Üniversiteler arasında yapılabilecek iş birliği alanlarında verimli toplantılar yaptıklarını belirten Uzun, misafirperverlikleri ve yakın ilgileri için Rektör Willili ve Rektör Çelik’e teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu