Takım

Awesomenauts’ta Hangi Başarımlar Var? Nasıl Kazanılır?

 
Ronimo Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan çok oyunculu platform moba oyunu Awesomenauts oyunculara eğlenceli bir rekabetçi tecrübesi sunuyor. Oyun içerisinde rekabet imkanının dışında birçok Steam başarımı bulunuyor ve muvaffakiyetim canavarları bu başarımları elde etmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyor.
 
Bu yazımda sizlere Awesomenauts oyununda yer alan başarımların nasıl kazanılacağını ayrıntılı bir formda anlatmaya çalıştım. Umarım oyunu oynayanlar ve başarımları kazanmaya çalışanlara yararlı olur.
 
Oyundaki başarımlar ve başarımları elde etme
 
 
 
Bu kısımda oyunda kazanabileceğiniz başarımlardan bahsedeceğim. Bu başarımların kimilerini oyunda çaba esnasında kolay kolay kazanabilir kimileriyle ise özel olarak ilgilenmeniz gerekir. Oyun içerisinde toplamda 59 adet muvaffakiyetim bulunuyor. Ben bu muvaffakiyetlerin hepsini kazanmış bulunmaktayım. Siz de oyunu oynayarak ve oyunda vakit geçirerek bu başarımların hepsini elde edebilirsiniz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 1 başarımı: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde ölmeden 3 düşmanı öldürmeniz gerekiyor. Bu başarımı kazanmak için çevrimiçi bir oyun oynamanıza gerek yok. Oyun içerisinde botlarla oynarken bile bu başarımı elde edebilirsiniz. Esasen muvaffakiyetim içerisinde hangi mod içerisinde kazanabileceğiniz belirtilmiyor. Münasebetiyle rastgele bir mod içerisinde bu başarımı kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 
– Inspector without gadgets başarımı: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde kazandığınız paranın toplamda 500 ve üzeri olması gerekiyor. Oyunda çeşitli küplerle ve rakip oyuncuları alt ederek elde edebileceğiniz oyun içi para sistemi bulunuyor. Bu paranın 500 olması kâfi. 500 ve üzeri olduktan sonra bu muvaffakiyetim otomatik olarak elde ediliyor.
 

– Yoooo JOE! 1 başarımı: Yeni oyuna başlayanların artık çevrimiçi oyun oynamanın vakti geldi diyebilirim. Bu muvaffakiyetim yalnızca çevrimiçi yani online maçta elde ediliyor. Bir online maça girerek ve çevrimiçi olarak rakiple yüzleşerek maçı kazandığınız takdirde bu başarımı elde edebiliyorsunuz. Bu da elde edebileceğiniz kolay başarımlardan bir tanesi diyebilirim.

Riding my robotic steed başarımı: Bu başarımı elde etmek için bir oyun esnasında birinci kanı dökmemiz gerekiyor. Yani rakibi birinci sizin öldürmeniz gerekiyor. Bu birinci öldürme sonrasında bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bu baaşrımı elde etmek için oyundaki kill sayınız değerli değil yalnızca birinci kanı dökmemiz kâfi.
 
Riding my robotic steed: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyunda birinci kanı almanız gerekiyor. Yani oyun içerisinde botlar haricinde çevrimiçi bir rakibi sizin birinci öldürmeniz gerekiyor. Birinci killi aldığınız vakit bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı elde etmek için yalnızca çevrimiçi oyunlardaki rakipleri öldürmeniz gerekmekte. Hasebiyle botlara karşı birinci kan almanız bu başarımı tetiklemeyecek.
 
 
 
– Croaked by a toad: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde yer alan rastgele bir bot yahut öbür canlılar tarafından öldürülmeniz gerekiyor. Croaked by a toad’u kazanmak için çevrimiçi modu kullanıp kullanmayacağımız belirtilmiyor. Münasebetiyle deneme yanılma yolu ile bunu kolay kolay elde edebilirsiniz. Velhasıl bu muvaffakiyet elde etmek için canınızın az kaldığı yerde botlara ölürseniz direkt olarak bu başarımın kazanmış olursunuz.
 
– Knight of the magic light 1: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde 10 rakibi öldürmeniz gerekiyor. Yani bu bir çevrimiçi oyunda olabilir ya da bir sonraki çevrimiçine taşınabilir. Oyun içerisinde her aldığımız kill otomatik olarak sayılacak ve evvelki aldınız kil’ler üzerine eklenecek. Dolayısıyla 10 kill’e ulaştığınızda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Oyunu kısa bir müddet oynamanızla birlikte bunu basitçe elde edebilirsiniz.
 
– Hawk, wolf, puma and bear 1: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100 adet bot yahut oyun içi can paketi sağlayan canlıları öldürmeniz gerekiyor. Bunu bir oyunda yapmak zorunda değilsiniz evvelki yaptığınız öldürmeler toplanıyor ve üst üste ekleniyor. Münasebetiyle birden fazla oyunda bunu deneyebilirsiniz en son 100’e ulaştığınızda ise bu başarımı elde etmiş olursunuz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 2: Bu başarımı elde etmek evvelki başarımlara nazaran biraz daha sıkıntı olabilir. Zira bu oyunda belli bir noktaya kadar ölmemeniz gerekiyor. Thunder, thunder, thunder! 2 adöj başarımı elde etmek için toplamda 5 çevrimiçi rakibi ölmeden sizin öldürmeniz gerekiyor. Bunu yüksek liglerde çarçabuk yapabilirsiniz lakin oyuna yeni başladıysanız tahminen de biraz zorlanabilirsiniz. Oyuna yeni başladıysanız farklı karakterleri deneye deneye en düzgün kullandığınız karakter üzerinde ağırlaşıp usta olabilir ve bu başarımı öylece elde edebilirsiniz. Üstte da bahsettiğim üzere 5 rakibi ölmeden öldürmeniz gerekiyor. Bu tıpkı rakibi 5 defa öldürseniz de sayılabiliyor. Kıymetli olan Ölmeden 5 oyuncu alt etmek.
 
 
 
– Venom is too slow: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir oyunu 10 dakikadan az bir müddette bitirmeniz gerekiyor. Bu başarımın gerekliliği için çevrimiçi mod lazım mı değil mi bu belirtilmiyor. Ben bu başarımları çok evvelden kazandığım için yeni gelen güncellemelerle bunun değişip değişmediğini bilemiyorum. Münasebetiyle bunu kazanmanızı iki yolu var: Birinci olarak botlarla bir gayret atarak 10 dakikadan az bir müddette oyunu bitirerek bunu alıp almayacağınız öğrenebilir. Şayet burada bu muvaffakiyet elde edemezsiniz çevrimiçi bir oyunda bu başarımı elde etmeye çalışabilirsiniz. Üstte da bahsettiğim üzere 10 dakikadan az bir müddette oyunu tamamlarsanız ve rakibin üssünü patlatırsan az bu başarımı elde etmiş olursunuz. Ek olarak oyun içerisinde süreyi de yen zirvede yer alan panelden görebilirsiniz.
 
– Awesomenauts, roll out!: Bu başarımın kilidini açmak için oyun içerisinde 3 farklı karakterin kilidini açmanız gerekiyor. Oyun içerisinde açacağınız bu farklı karakterler ile bu başarımı kolay kolay elde edebiliyorsunuz.  Oyunu bir müddet oynayarak yeni karakterlerin kilidini açabilir ve oyun içi parayı toplayabilirsiniz. Yeni karakterler oyun içi paralarla ve yapacağınız vazifelerle açılabiliyor. Bu misyonlar sayesinde oyun içi para kazanarak daha fazla karakterin kilidini açabiliyorsunuz.
 
Oyunda kilidini açacağınız karakterleri ile yeni kombinasyonlar uygulayabilir, rakipler üzerinde baskın hale gelebilir ve en yeterli kullandığınız karakteri keşfedebilirsiniz. Bu sayede yeni yeteneklerin ve yeni karakterlerin kilidini açarak daha fazla kazanma oranına sahip olabilirsiniz ve Lig sıralamasında üst sıralara çıkabilirsiniz.
 
– Thunder, thunder, thunder! 3: Gelelim bu başarıma. Üstte daha evvel anlattığım buna misal başarımda ölmeden beş rakibi öldürmeniz gerekiyordu artık ise bu sayı artarak yediye çıkıyor. Yani oyun içerisindeki rastgele bir oturumda 7 rakibi karakteriniz ölmeden öldürmeniz gerekiyor. Bir rakibi birden fazla defa öldürebilirsiniz. Bu da bu başarımı kazanmanız da faal rol oynayacaktır. Münasebetiyle 7 kez bir rakibi öldürdüğünüz vakit ve ölmediğimiz vakit bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz.
 
Diğer başarımlara nazaran biraz daha sıkıntı olan bu başarımı oyunda vakit geçirerek alabilmeniz mümkün. Bir oyunda çok domine hale gelirseniz ve rakibi baskı altına alırsanız bu başarımı basitçe elde edebileceğinizi düşünüyorum. Bunu yapmak için de oyun içerisinde en âlâ kullandığınız karakteri almanız ve onun üzerinde daha da ustalaşmanız gerekiyor.
 
 
 
– In pole position: Bu muvaffakiyetim alacağınız kill sayısı ile alakalı. Her iki grupta da en yüksek kill sayısına sahip olursanız bu başarını elde etmiş olursunuz. Yani oyunda velhasıl mvp olma durumuna gelmeniz gerekiyor. Oyunda bu başarımı kazanmanız için en âlâ karakteri almanız gerekmekte diyebilirim. Zira çokça kill sayısına sahip olmanız gerektiği için üzerinde ustalaştığınız karakteri kullanmanız size daha fazla avantaj sağlayacaktır.
 
Bu başarımı kazanmak için yalnızca kendi ekibinizde en çok kill sayısına ulaşmış olmak değil rakip oyuncuların da kill sayısını geçmeniz gerekiyor. Yani oyun içerisinde sizin haricinde 5 kişi bulunuyor ve bu 5 bireyden en yüksek kill sayısına ulaşmanız lazım.
 
Let our powers combine!: Bu başarımı elde etmek için davet ettiğiniz bir arkadaşınızla rastgele bir oyuncu oturumu oynamak. Bunu elde etmek için çevrimiçi modu oynamanız gerekiyor. Hasebiyle oyunu kazanıp kazanmanız da kıymetli değil kıymetli olan arkadaşınızı davet  etmeniz ve bir oyuna katılmanız.
 

– Knight of the magic light 2: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 30 rakibi öldürmeniz gerekiyor. Oyundaki bu 30 kill sayısına ulaşmak için çevrimiçi bir oyunu denemeniz gerekiyor. Zira öldürdüğünüz botlar bu sayının üstüne eklenmiyor. Münasebetiyle bir mühlet oynadıktan sonra esasen kolaylıkla bu kill sayısına ulaşabilir ve bu başarımı elde edebilirsiniz.

Oyundaki bu 30 kill sayısına ulaşmak için en güzel kullandığınız karakteri almanızı tavsiye ederim. Bu sayede kolaylıkla rakibi domine edebilir ve bir oyunda fazlaca kill alabilirsiniz ve rakipleri alt edebilirsiniz. Böylelikle en kısa müddette bunu da elde etmiş olursunuz.
 
Oyunda rakipleri alt etmek ve kill sayınızı kolaylıkla yükseltmek için kadronuzda birlikte ilerleyin ve iş yapmaya çalışın. Kill sayınızı basitçe artırabilecek birkaç kombinasyondan bahsedecek olursam: Yuri ve Leon karakterleri çok yeterli bir ikili. Bunun dışında Derpl ve Leon karakteri tekrar âlâ bir duo. Öte yandan ferdî olarak kill  almak istiyorsanız Snork yahut Frog karakterini alabilir ve fazlaca kill alabilirsiniz.
 
 
 
Hawk, wolf, puma and bear 2: Bu muvaffakiyetim oyundaki botlar ile ilgili. Oyunda toplamda 300 adet bot yahut can paketlerini tutan canlıları öldürünce bu muvaffakiyetim elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı kazanmak için ekstra bir gayret sarf etmenize gerek yok. Oyunu olağan oynarken zati otomatik ve kolay bir halde kazanmış olacaksınız. Yalnızca biraz vakit gerekecek.
 
Oyunda yapmanız gerekenler bu muvaffakiyetim ile ilgili olduğundan ötürü rastgele ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Aslında rakip kuleyi alt etmek ve sonrasında rakibin ana merkezine ulaşmak için botları ortadan kaldırmanız gerekecek. Münasebetiyle oyunun akışı ile bir arada bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
Tahminimce bir yahut iki günlük dolu dolu oynanışın akabinde bu başarımı kazanmaya hak kazanırsınız. Yalnızca üstte da bahsettiğim üzere botları ve can paketi sağlayan canlıları öldürün.
 
– Swimming in coins 1: Bu başarımı kazanmanız için oyun için para ünitesini toplamanız gerekiyor. Toplam 10.000 Solar oyun içi parası kazandığınız taktirde bu başarımı almış oluyorsunuz. Bu başarımı kazanmak için üstteki başarımda olduğu üzere rastgele ekstra bir şey yapmanız gerek yok. Oyununuzu olağan bir halde oynarken esasen otomatik olarak bu oyun parasını kazanacak ve oyundaki karakterinizi geliştireceksiniz. Oyundaki bu solarları harcamanız taktirde rastgele bir şey olmaz. Münasebetiyle dilediğiniz üzere harcama yapabilirsiniz. Oyun sonu bonuslarının da sayılmadığını belirtelim.
 
Bu başarımı süratli bir halde kazanmak için oyun içerisinde fazlaca kill almaya çalışabilirsiniz. Çevrimiçi bir oyunda ustalaştığınız bir karakter ile rakiplere karşı gelebilir, oyunu domine edebilir ve çokça kill alarak oyun içi Solar parasını kazanabilirsiniz. Bu başarımı en süratli formda açmak istiyorsanız üstte da dediğim üzere çokça kill almanız lazım. Aksi taktirde bu süreç biraz daha uzar ancak sonun da tekrar de bu başarımı kazanırsınız. Yalnızca oyunu oynamaya devam edin.
 
– Wings of silver: Bu başarımı elde etmek için oyunun başlangıcında uzay aracı ile birlikte aşağı indiğimiz esnada 35 adet Gümüş paradan kazanmamız gerekiyor. Bu epey kolay bir muvaffakiyetim olarak karşımıza çıkıyor. Bunun için rastgele bir aksiyona yahut maceraya girmemiz gerekmiyor. Oyun içerisinde en başta bu uzay aracımız ile aşağı iniyor yahut her öldüğümüzde de bu uzay aracına erişim sağlıyoruz ve tekrardan aşağı inmeye başlıyoruz. Hasebiyle bu başarımın kazanmak için yalnızca 35 adet gümüş para kazanmanız gerekiyor.
 
Oyundaki bu gümüş paralar uzay aracından inerken esasen muhakkak alanlarda yer alıyor. Her bir başlangıçta bu paralar çok farklı yerlerde bulunmuyor. Paranın bulunduğu kısımlar çabucak hemen muhakkak. Bu gidiş yollarını ezberlediğiniz vakit Gümüş paraları çok rahat bir halde toplayabilirsiniz.
 
 
 
– Robots fighting their shadows: Oyunda büsbütün bahta bağlı olarak kazanabileceğiniz bu muvaffakiyetim sizi biraz zorlayabilir .Hatta tahminen de uzun mühletler kazanamayabilirsiniz. Bu muvaffakiyetim için oyunda yapmanız gereken rastgele bir şey bulunmamakta ve büsbütün baht faktörü devreye girmekte. Münasebetiyle bunu kazanmak için yalnızca karşınızdaki rakip ile birebir karakterleri seçmeniz gerekiyor. Oyun içerisinde zati bir ekipte 3 farklı oyuncu bulunuyor. Hem siz hem de karşı rakip toplamda 6 oyuncu tıpkı karakterleri seçmeniz gerekiyor. Bir maçta esasen bir karakter seçildiği vakit o karakteri öteki oyuncu seçemiyor.
 
Bu başarımı elde etmek için tahminen de yanınıza 5 arkadaş bulup birebir anda başlat butonuna basıp oyuncuların pek etkin olmadığı vakti denk getirmek işe yarayabilir. Bu türlü bir şeyi daha evvel denemedim lakin işe fayda diye düşünüyorum. Bunun dışında bu başarımı kazanmak için büyük ihtimalle çevrimiçi modu oynamanız gerekiyor. Botlara karşı oyun kurarken tekrar tıpkı baht faktörü devreye giriyor lakin botlara karşı girdiniz maçta birebir grup gelse bile bu muvaffakiyet elde edemeyebilirsiniz. Münasebetiyle bu muvaffakiyetim elde etmek için çevrimiçi modda bahtınızı deneyin.
 
Bu başarımı benim nasıl elde ettiğimiz soracak olursanız hiçbir fikrim yok =). Bu muvaffakiyetim daha evvelki sürümde yer almayabilir tahminen de sonradan eklenen bir muvaffakiyetim olabilir. Zira oyun oynarken ekseriyetle başarımları denetim eden birisiyim ve bu muvaffakiyetim ile daha evvel denk geldiğimi pek düşünmüyorum. Oyunun esasen şu anda tüm başarımları elde etmiş bulunmaktayım (çok uzun süredir) ve kimi başarımlara rastgele bir uğraş sarf etmeden elde ettim diyebilirim.
 
– T-U-R-R-E-T powah! 1: Bu platform Moba oyununda temel hedefimiz ekibimizle bir arada rakibin ana merkezini yok etmek. Ana merkezi yok etmek için öncelikle toplamda 4 adet bulunan kuleleri yok etmemiz gerekiyor olağan birebir sıra boyunca 2 kuleye yok ettikten sonra ana merkezi ulaşma bahtımız var lakin öbür iki kuleyi de yok etmeniz sizin kaçış yolunuzu açacaktır.
 
T-U-R-R-E-T powah! 1 isimli başarımı elde etmek için ise toplamda 10 adet kuleyi yıkmanız gerekiyor. Bunu rastgele bir çevrimiçi oyunda çarçabuk yapabilirsiniz. Aslında oyunun temel maksatlarından biri olduğundan ötürü bu başarımı kazanmak için çok da zorlanmayacaksınız.  İki kule yıksanız bile en az 5 oyunda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Bunun için ekstra bir efor sarf etmenize gerek kalmayacak. Münasebetiyle oyunda yapmanız gereken neyse onu yaparak bu başarımı vakit içinde kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Yoooo JOE! 2: Moba platform oyununda çevrimiçi oyunlara girerek Lig sıralamanızı yükseltebilir ve isminizi daha öne çıkartabilirsiniz. Oyunda bunu yapmak için çevrimiçi modu oynamanız gerekecek ve rakipleri teker teker alt etmeniz lazım. Oyunda ne kadar çok rakibi yenersiniz ona nazaran yüksek sıralamayı ulaşır ve üst sıralara çıkarsınız. Bu muvaffakiyetim elde etmek için de toplamda 10 çevrimiçi ooyunı kazanmanız gerekmekte.
 
Bu başarımı elde etmek için ekstra bir gayret sarf etmeniz gerekmiyor. Hasebiyle kendi lig sıralamanızı yükseltmek için esasen bu gayret içine kendiniz geleceksiniz. 10 farklı çevrimiçi oyunu kazandığınız takdirde bu başarımı kolaylıkla elde etmiş olacaksınız. Zati oyun oynadığınız mühlet zarfından otomatik olarak kazanmış olacaksınız diyebilirim.
 
– Knight of the magic light 3: Bu oyunda rakipleri alt etmek epey ehemmiyet arz ediyor. Sizin kadronuz da toplamda 3 karşı kadroda da 3 kişi bulunuyor. Toplamda 1 arenada 6 kişi kapışıyor ve çok kill alan ekip kazanıyor diyebilirim. Bu başarıyı elde etmek için de toplamda 100 oyuncuyu öldürmeniz gerekiyor. 100 oyuncu içerisinde birebir oyuncuyu birden fazla öldürmeniz de sayılıyor. Münasebetiyle bir maçta ne kadar çok kill alırsanız ve rakipten birini öldürürseniz bu başarıma o kadar çok yakınlaşmış olursunuz.
 
Bu başarımı elde etmek için üzerinde ustalaştığınız karakteri kullanmanızı tavsiye ederim. Ne kadar çok kill alırsanız o kadar çabuk bu başarımı elde etmiş olursanız. lakin öteki taraftan çok ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Üstte da karşımıza çıkan aşikâr başlı başarımlar da olduğu üzere bu başarımı da zati oyun oynadığını mühlet boyunca otomatik olarak kazanacaksınız. Yeniden belirttiğim üzere toplamda 100 oyuncuyu çevrimiçi bir oyunda öldürürseniz bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 

– Hawk, wolf, puma and bear 3: Oyunda bu başarımı elde etmek için üstteki kimi başarımlarda olduğu üzere çok da bir efor sarf etmeniz gerekmiyor. Oyunu olağan bir halde oynarken ve sıralamada üst sıralara çıkmaya çalışırken bu başarımı da aslında belirli bir mühlet sonra elde etmiş olacaksınız. Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde toplamda 1000 adet botu yahut cam paket sağlayan canlıları öldürmeniz gerekecek. Esasen bir çevrimiçi mod içerisinde bunları daima olarak yapacak ve rastgele bir ekstra uğraş göstermenize gerek kalmayacak.

Normal süreç içerisinde kazanacağınız bu başarımı üstteki başarımlar da olduğu üzere oyun oynayacağını mühlet zarfında elde etmiş olacaksınız. Oyunu ne kadar çok uzun müddet oynarsanız bu başarına da daha kısa bir müddette ulaşabilirsiniz.
 
 
 
– Bionic family: Ondan fazla karakter bulunan bu Moba platform oyununda farklı farklı karakterler üzerinde ustalşabilir ve rakipleri alt etmeye çalışabilirsiniz. Bu başarımı da elde etmek için oyunda 8 farklı karakterle çevrimiçi oyun kazanmanız gerekmekte. Bu da tekrar olağan bir süreç içinde kazanabileceğiniz kolay başarılardan bir tanesi. Şayet bir karakterle bir çevrimiçi oyun kazandıysanız öteki bir karakter alarak bir çevrimiçi oyunu daha kazanmanız gerekiyor. Bunu 8 farklı karakterle yaptığınız vakit muvaffakiyetin sahip olmuş olacaksınız.
 
Oyunda tek bir karakter yerine birden fazla karaktere kullanım ve bunlar üzerinde ustalaşmaya çalışın. Esasen oyun içerisinde buna imkan tanıyan bir kombinasyon sistemi yer alıyor.
 
Ekibinizin seçtiği karakterlere nazaran onlara uygun bir karakter seçebilir ve rakipleri kolaylıkla alt edebilirsiniz. Böylelikle sıralamada daha üst sıralara çıkabilir ve ekip uyumu konusunda da ustalaşabilirsiniz.
 
– Bouncing bear juice: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde karşı rakibi büsbütün domine etmeniz gerekmekte. Kendi kadro arkadaşlarınız ile birlikte alacağınız en az 15 kill ve sonrası bu başarımı elde etmiş olacaksınız ve art planda oyunun bir müziği çalacak. Bu müziği duyduktan sonra esasen karşı rakibi büsbütün domine etmiş olacak ve hatta karşı rakibe hiç ölmemiş sayılacaksınız.
 
Bu başarımı elde etmek için hem kendi kill’leriniz hem de grup içi kill oranları epey değer arz ediyor. Karşı rakibe kill vermeyerek yeterlice domine edebilir ve daima olarak kendi ekibinize kill aldırabilirsiniz. Böylelikle bu başarıma daha da yaklaşmış olursunuz. Tabi buna elde etmek için nitekim de grubunuzdaki karakterlerin ve oyuncuların çok güzel oynaması gerekiyor ve karşı rakibi resmen ezmesi gerekiyor diyebilirim.
 
 
 
– T-U-R-R-E-T powah! 2: Bu başarıyı elde etmek için oyun içerisinde ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Olağan çevrimiçi bir oyunda yapmanız gereken şeyi yaptığınız sürece bu başarımı belirli bir vakit sonra alacaksınız. Bu başarımı elde etmek için toplamda 30 tane kuleyi yıkmanız gerekiyor. Kadronuzun yıktığı kuleler sayılmaz bu açıdan sizin son hasarı vermeniz ve bu kuleleri yıkmanız lazım. Hasebiyle her bir kule sizin hasarlarınız ile yıkılmalı.
 
Oyun içerisinde esasen temel hedef kuleleri yıkmak ve ana üs merkezini de yok etmek olduğundan ötürü bu başarıyı elde etmek için olağan oyununuzu oynamanız kâfi olacak. IOyunu bir süre oynadıktan sonra bu başarını aslında otomatik olarak elde etmiş olacaksınız yani rastgele bir ekstra ihtiyaç yok. 
 
Her bir çevrimiçi oyunda toplamda 4 adet kule bulunmakta. Kabataslak  8 çevrimiçi oyunda (her birini yenerseniz tabi) bu başarımı otomatik olarak elde etmiş olacaksınız. Alışılmış ki elde etmek için üstte da belirttiğim üzere kulelere hasar vermeniz gerekiyor. Ek olarak bir de işin hezimet kısmı var. Şayet hiçbir kule yıkamazsanız bir oyunu es geçmiş olursunuz. Bu faktörleri de göz önüne alırsak bu muvaffakiyetim ulaşmanız tahminen biraz daha uzun sürebilir.
 
– Dinosaurs don’t like brain boxes: Moba platform oyununda her bir çevrimiçi oyunda toplamda iki ekip karşı karşıya geliyor. İki kadro içerisinde üçer kişilik oyuncular bulunuyor ve 1 oyunda toplam 6 kişi gayrete katılıyor. Oyun içerisinde her bir ekibin toplamda 4 adet kulesi ve 1 ana merkezi bulunuyor. Oyuncular bu kuleleri ve ana merkezi yıkmaya çalışıyor. Ana merkezi birinci yıkan ekip ise kazanıyor.
 
Bu gaye doğrultusunda her bir oyuncu kendi ana merkezinden çeşitli yükseltmeler alabiliyor ve maharetlerini geliştirebiliyor. Bu ana merkezdeki marketten alacağınız her bir geliştirme bir başka oyunda sıfırlanıyor ve oyun içerisinde kazandığınız Solarlar ile marifetlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Oyun içinde yer alan solarları karşı rakipteki oyuncuları öldürerek yahut botları keserek elde edebiliyorsunuz. Bunun dışında haritanın birçok yerinde Gümüş Solarlar bulunuyor. Bunlar da oyuncuya bir solar parası veriyor bunun dışında her 1 saniyede bir solar parası da hanenize ekleniyor.
 
Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde rastgele bir yükseltme yapmadan yani ana merkezimizdeki marketten rastgele bir alışveriş yapmadan ve yükseltme almadan bir rakibi öldürmeniz gerekiyor. Gireceğiniz rastgele bir çevrimiçi ooyunda bunu uyguladığınız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bu durum natürel ki oyunun başlarında çok daha kolay hale gelebiliyor. Zira yeni bir oturuma katıldığınız oyunda kimse yükseltme alamıyor (Birkaç yükseltme haricinde). Hasebiyle da güçlü hale gelemiyor Bu yüzden oyuna birinci başladığınız 10 dakika 15 – dakika boyunca bu başarımı elde etmek için uğraş gösterebilirsiniz. Oyunun ilerleyen kısımlarında bu durum daha kuvvetli hale gelecektir.
 
 
 
– Yoooo JOE! 3: Moba platform oyununda temel gayemiz çevrimiçi oyunlar oynayarak sıralamamızı üst sıralara çıkarmak. Oyun içerisinde bir lig sistemi bulunuyor. Bu Lig sistemine nazaran kazandığımız maçlarla bir arada sıralama belirleniyor ve biz de buna nazaran maçları kazanmaya çalışıyoruz. Bu başarımı elde etmek için de çevrimiçi oyunlara girmeli ve birçok maç atmamız gerekiyor. Toplamda 30 çevrimiçi maçı kazandığımız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyoruz.
 
Oyunun olağan ilerleyişine nazaran elde edeceğimiz bu muvaffakiyetim için rastgele ekstra bir şey yapmamıza gerek yok. Yalnızca üstte da bahsettiğim üzere 30 farklı çevrimiçi oyunu kazanarak bunu çarçabuk elde edebilirsiniz. Bu başarımı elde etmek tahminen biraz vakit alabilir lakin makul bir süreç boyunca oyun oynayarak ulaşabilirsiniz.
 
– Scramble!: Awesomenatus oyununda belirli başlı talimatlar yer alıyor. Bu talimatları içerisinde toplamda 4 adet bildiri bulunuyor. Bu talimatları oyun içerisinde 1 2 3 ve 4 butonlarına basarak verebiliyoruz. Örneğin oyun içerisinde 2 butonuna basarsanız rakiple dalga geçirmiş olursunuz, 3 butonuna basarsanız da kadronuza defans yapması için komut vermiş olursunuz. Bu halde oyunda toplamda 4 adet komut bulunmakta. Bu komutların kimileri karşı tarafa iletililiyor öbürleri ise kendi grup arkadaşlarınıza gönderiliyor.
 
Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyunda bir rakibi öldürdükten sonra 2butonuna basmanız gerekiyor. 2 butonu W tuşunun sol üst köşesinde yer alıyor – Numpad’lerde yer alan sayılar değil. Münasebetiyle bir rakibi öldürün akabinde 2 tuşuna basın ve rakip ile dalga geçin. Bunları yaparak bu başarımı da kolaylıkla halde elde etmiş olursunuz.
 
– Swimming in coins 2: Oyun içerisinde kazanmamız gereken oyun için paralar yani Solarlar bulunuyor. Bu solarları her bir çevrimiçi oyunda kullanabiliyor ve ana merkezimizde yer alan marketten çeşitli hünerler alarak daha da güçlenmeye çalışıyoruz. Her bir oyunda farklı ölçüde solar kazanabiliyoruz. Bu solar ölçüsü öldürdüğümüz kill sayısını ve tekrar yok ettiğimiz bot sayısına nazaran değişkenlik gösteriyor. Bu solarları botları öldürerek, rakipleri öldürerek ve etraftaki Gümüş solar toplarını toplayarak elde edebiliyoruz. Hatta oyun içerisinde (yine birkaç başarımda bahsettim) her 1 saniyede bir halimize solar ekleniyor.
 
Bu muvaffakiyet elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100.000 adet solar kazanmamız gerekiyor. Bu sayıya ulaştığımız vakit bu başarımı otomatik olarak elde ediyoruz. Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde bol bol kill almanız ve botları öldürmeniz gerekiyor. Hasebiyle olağan çevrimiçi oyununuzu oynamaya devam edin ve bir mühlet sonra zati otomatik olarak bu başarıma ulaşacaksınız.
 
 
 
– I will have my vengeance Venger!: Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere belirli başlı komutlar yer alıyor. Bu komutlar 1’den 4’e kadar bulunuyor. Örneğin iki butonuna basarsanız rakip ile dalga geçersiniz, 3 butonuna basarsanız grubunuza defans yapması için talimat verirsiniz, 4 butonuna basarsanız da grubunuza atağa geçmesi için talimat verirsiniz üzere..
 
Oyun içerisinde toplamda 4 adet komut bulunmakta bu başarımda da bizden istenen bir rakip tarafından öldürüldükten sonra 2 butonuna basmak. 2 butonuna bastığın vakit rakiple dalga geçmiş oluyoruz. Hasebiyle üstte bir başarımda biz rakibi öldürdükten sonra iki butonuna basmanız gerekiyordu ancak artık biz öldükten sonra iki butonda basmamız gerek.
 
Bu başarımı elde etmek hayli kolay. Rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapın, oyun içerisinden ve oyun devam ederken rastgele bir oyuncuya karşı ölün ve akabinde 2 tuşuna basın. Bu kadar kolay.
 
– Yoooo JOE! 4: Bu oyunda temel gayemiz çevrimiçi oyunları girip maçları kazanmak. Münasebetiyle bu başarımda da bunu elde etmek için atılımlarda bulunacağız. Oyunu ne kadar çok çevrimiçi oyna oynarsak ve kazanırsak sıralamada daha üstleri çıkabiliyoruz. Muvaffakiyet elde etmek için de toplamda 50 çevrimiçi oyun kazanmamız gerekiyor. Bu uzun bir süreç gerektirebilir. Oyun içerisinde yenilgiyi de hesaba katarsak bir süre sizi zorlayabilir diyebilirim lakin bu başarımı rastgele bir dönemde elde edebilirsiniz.
 
İster yeni başlayan bir oyuncu olun isterseniz de usta bir oyuncu olun tekrar de oyunun gidişatına nazaran her halükarda bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Oyunu bir müddet oynayın ve 50 çevrimiçi oyunu kazanın akabinde bu muvaffakiyetim otomatik olarak hesabınıza düşecektir.
 
Welcome back!: Geldik değişik bir başarıma. Bu başarımı elde etmek için 30 günden fazla oyunu açmayan ve oynamayan bir oyuncuyu grubunuza davet etmeniz gerekiyor. Bu süreç boyunca hiç oynamaması ve oyuna giriş yapmaması gerekiyor. 30 günden fazla oyunu açmayan bu oyuncu sayesinde yeni bir spikerin de kilidini açmış oluyorsunuz.
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere en az bir arkadaşınızla birlikte bunu oynamanız gerekmekte. Rastgele bir çevrimiçi oyna katıldığınız takdirde bu başarımı elde etmiş oluyorsunuz. Bunu bir geriye dönüş başarımı olarak da düşünebilirsiniz. Şayet birinci 30 günde bu başarımı elde edemezseniz bir sonraki 30 güne geçiş yapmak zorunda kalabilirsiniz.
 
 
 
– Attack of the botanic army!: Bu başarımı elde etmek için oyun içerisinde yer alan Gnaw karakterini kullanmanız gerekiyor. Bu karakterin temel maharetleri ortasında bitki yerleştirme yeteneği bulunuyor. Bu başarımı da elde etmek için toplamda 100 adet bitki yerleştirmeniz gerekiyor. Bu bitkileri dilerseniz kendi ağzınızdan çıkan zillerle büyütebilir ve rakiplere daha süratli ateş etmesini ve daha fazla hasar vermesini sağlayabilirsiniz.
 
Yukarıda da bahsettiğim üzere bu başarımı yalnızca Gnaw karakteri ile elde edebilirsiniz. Rastgele bir çevrimiçi oyna katılın, Ganw karakterinizi seçin ve toplamda 100 adet bitki yerleştirmeye çalışın. Bunu bir oyunda elde edemeyebilirsiniz. Birkaç oyun atarak kolaylıkla bu başarımı da elde etmiş olursunuz.
 
– Slimer’s evil twin 1: Moba platform oyununda bazı haritalarda solar Boss’lar bulunuyor. Bu bosslar oyunun ilk başlarında zor kesilse de ilerleyen süreçte daha kolay ortadan kaldırılmasıyla biliniyor. Bu solar bosslar öldürüldüğü takdirde takımdaki tüm oyunculara ekstra altın veriyor. Boss’u tek başınıza kesmiş olsanız bile oyun içi para ünitesi alan solar tüm gruba eşit ölçüde dağıtılıyor.
 
Bu bosslar  oyun içerisinde yalnızca bir haritada (Rıbbıt IV) yer alıyor. Her iki kadrosunda kendi taraflarında birer adet bossları bulunuyor. Bu bossları dilerseniz karşı rakibin tarafına geçerek kesebiliyorsunuz. Lakin bunu pek tavsiye etmiyorum. Zira rakip grup tarafından sıkıştırılmanız çok muhtemel. Şayet oyunu domine ettiyseniz ve karşı tarafı baskılıyorsanız doğal ki iki bossu da rahatlıkla kesebilirsiniz.
 
Bu bossları keserek oyun içerisinde daha fazla altını hanenize yazdırabilir. Bu altınlarla da karakterinize yeni hünerler alabilir ve aldığınız marifetleri yükseltebilirsiniz. Bu sayede daha süratli gelişme kaydeder ve rakip kadroya karşı daha güçlü pozisyonda olabilirsiniz.
 
Lightning strikes the vines: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde oyun içerisinde tek bir maçta dört kuleyi yıkmanız gerekiyor. Zati oyun içerisindeki amaçlarınız ortasında birinci olarak kuleleri yıkmak ve akabinde rakibin ana merkezini yok etmek bulunuyor. Toplamda her bir grubun dört kulesi bulunuyor. Bunlardan birebir sırada bulunan iki kuleyi yıktığınız vakit ana merkeze ulaşabiliyorsunuz. Lakin ana merkeze gittiğiniz vakit öteki kuleler yıkılmadığı için sıkışmanız da çok muhtemel. Dolayısı ile oyundaki dört kuleyi yıkmanız ve ondan sonra ana merkezi akınlar gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacak.
 

Bu başarımda toplamda tek bir oyunda dört kuleyi de yıkamanız gerekiyor. Yıktıktan sonra direkt olarak bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Çok sıkıntı bir muvaffakiyetim değil aslında yapmanız gereken misyonlar ortasında yer aldığı için rastgele bir ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

Master of the Universe!: Awesomenauts oyunu içerisinde her oyundan sonra belli ölçüde tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Bu tecrübe puanı profilinize ve karakterlerinizi tesir ediyor. Hem karakteriniz için yeni özellikler açabiliyor hem de profilinizin düzeyini arttırabiliyorsunuz ve çeşitli mükafatların sahibi olabiliyorsunuz.
 
Bu başarımı elde etmek için profilinizin ulaşacağı azamî düzeye ulaşmanız gerekiyor. En üst düzeye ulaşmak için de daima olarak yeni maçlara girmek ve oyunu bir müddet oynamak gerekiyor. Hasebiyle oyunu daima oynayan bir oyuncu iseniz esasen aşikâr bir mühlet içerisinde en üst düzeye ulaşacaksınız. Ulaştıktan sonra da bu başarımı elde etmiş olacaksınız.
 
 
 

– T-U-R-R-E-T powah! 3: Oyun içerisinde üstte da birçok sefer bahsettiğim üzere her kadronun kendine ilişkin kulesi bulunuyor. Bu kuleleri yıkmak bizim temel hedefimiz. Bu başarımı da elde etmek için oyun içerisinde toplamda 100 tane kuleyi yıkmamız gerekiyor. Natürel bu kuleleri çevrimiçi bir oyunda yıkmamız gerekiyor. Botlarla yapacağımız müsabakalar sayılmıyor.

Oyunun esasen temel gidişatı kuleleri ve ana üssü yıkmak üzerine. Hasebiyle bu başarımı kazanmak için ekstra bir aksiyona girmeye gerek yok. Olağan bir biçimde çevrimiçi oyunuzu oynamaya devam edin ve muhakkak bir vakit sonra zati otomatik olarak bu başarıyı elde etmiş olacaksınız.
 
– Rings for the sky 1: Oyun içerisinde karakterlerin kimi özellikleri açabileceğiniz düzey sistemi bulunuyor. Bu her bir çevrimiçi oyuna girdiğiniz vakit maç sonu ekranında karşınıza çıkıyor. Hangi karakteri kullanırsanız o karakterin düzeyini yeni maçlar cet ata yükseltebiliyorsunuz. Oyunu kazanmanız ve oyun içerisindeki kill oranınız bu alacağınız tecrübe puanlarını etkiliyor.
 
Karakterlerin düzeyi en fazla 12’ye kadar çıkabiliyor. Birinci etapta kolaylıkla 5. – 6. düzeylere kadar çıkabiliyorsunuz. Akabinde işler biraz daha zorlaşıyor ve o karakterle biraz daha uzun müddet oynamanız gerekiyor. Bu başarımı elde etmek için bir karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Yani bu da 12. düzeye ulaşana kadar o karakteri kullanmanız manasına geliyor.
 

Bu başarımı elde ederken bir karakter üzerine ağırlaşabilir hatta onun üzerinde usta olabilirsiniz. Bu da oyunu kazanmanız açısından sizlere ekstra bir avantaj sağlayabilir.

Yoooo JOE! 5: Oyunda farklı farklı etkinlikler ve montlar bulunuyor. Lakin sizin oynayacağınız ve en çok içerisinde yer alacağınız mod çevrimiçi oyun olacak. Bu mod aracılığıyla sıralamanızı yükseltebiliyor ve liginizi daha üst düzeylere taşıyabiliyorsunuz. Çevrimiçi mod sayesinde kazandığımız her maç sonrası daha düzgün oyuncular ile karşılaşıyor ve bu da oyun tecrübenizi daha da rekabetçi duruma getiriyor diyebilirim.
 
Bu başarımı kazanmak için toplamda 100 çevrimiçi oyunu kazanmanız gerekiyor. Zati oyunun temeli bundan ibaret olduğu için her atacağınız çevrimiçi oyun üzerine eklenerek devam ediyor. Oyun içerisinde bol bol çevrimiçi modu oynayın ve bu başarımı vakitle elde edeceksiniz.
 
– Wrecking Wilson’s garden: Oyun içerisinde farklı farklı karakterler yer alıyor. Her karakterin de kendine mahsus özellikleri bulunuyor. Bu karakterler ortasında yer alan Gnaw bu başarımda faal rol oynuyor. Gnaw karakterini bu başarımı kazanmak için kullanıyoruz. Burada karakterin bitki dikme hünerini kullanmanız gerekiyor. Bitkiyi diktikten sonra ise üzerine zehir atmanız yani kusmamız gerekiyor. Yani kendi hünerimizi bitkiler için kullanmanız gerekiyor. Üzerine attığınız asit sayesinde bitki yahut bitkiler daha da büyüyor ve bu sayede daha fazla canı oluyor. Ayrıyeten daha fazla hasar veriyor.
 
Bu başarımı elde etmek için 10 bitkiyi bu formda büyütmeniz yani üzerine asit atmanız gerekiyor. Akabinde bu başarımı da kolaylıkla elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Slimer’s evil twin 2: Yukarıda bir başarımda bahsettiğim üzere oyun içerisinde bir haritada solar boos bulunuyor. Bu solar bossu katıca hem size hem de kadronuza eşit derecede oyun içi para veriyor. Bu para sayesinde de yeni hünerler alabiliyoruz ve karakterin hünerlerini güçlendirebiliyoruz.
 
Bu başarımı elde etmek için toplamda 30 solar boos kesmemiz gerekiyor. Alışılmış bu muvaffakiyetim yalnızca çevrimiçi oyunda yapılabiliyor. Hasebiyle daima olarak çevrimiçi oyun atmamız lazım. Tek bir haritada (Rıbbıt IV) olduğundan ve harita seçme havuzu da bulunmadığından ötürü bu haritaya denk geldiğimiz vakit kesebildiğimiz kadar boss kesmemiz gerekiyor. Bu biçimde bu başarımı da vakitle elde etmiş olursunuz.
 
– Rings for the sky 2: Oyun içerisinde her çevrimiçi oyun sonunda kullandığınız karaktere muhakkak bir tecrübe düzeyi veren bir sistem bulunuyor. Bu sistem sayesinde karakterlerin yeni marifetleri açılıyor ve böylelikle bir üst düzeye ulaşmış oluyorsunuz.  Oyunda kullandığınız karaktere bağlı olarak ve oyun içerisindeki atılımlarınıza bağlı olarak muhakkak bir tecrübe puanı kazanıyorsunuz. Oyun sonunda karşınıza çıkacak olan bu sistem sayesinde kullandığınız karakter düzey atlıyor.
 
Bu başarımı elde etmek için de 2 karakterinizin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. 12. düzey en üst düzey olarak geçiyor. Birinci 5. ve 6. düzeye kadar çarçabuk ilerliyorsunuz. Lakin ondan sonrası biraz daha şiddetli olabiliyor. Münasebetiyle bir karakteri 12. düzey yapmak için daima olarak o karakteri oynamanız gerekiyor.
 
– Part robot, part human. Mostly robot.: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde karakter seçim ekranında Clunk karakterini seçmeniz gerekiyor ve karşıda da bir Ted karakterinin olması gerekiyor. Bu başarıma ulaşmak için öncelikle Clunk olarak oynamalı ve karşı rakipte bulunan Ted karakterini öldürmelisiniz. Öldürdükten sonra direkt olarak bu muvaffakiyetim hanenize yazılacak ve profilinize eklenecek. Hasebiyle burada biraz da talih faktörü yer almakta. Siz bu başarımı elde etmek için daima olarak Clunk karakterini seçebilir karşıya da bir Ted karakteri gelene kadar daima olarak çevrimiçi maçlar atabilirsiniz.
 
– Party at Sky Vault: Bu başarımı elde etmek için öncelikle birebir bilgisayar içerisinde bölünmüş ekran ile bir oyun atmanız gerekiyor. Oyunu kazandığınız takdirde bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Ben bu başarımı yaptığım vakit çevrimiçi oyuna girdim mi girmedim mi pek emin değilim lakin öncelikle siz botlara karşı bu başarımı elde etmeyi deneyin.  Eğer muvaffakiyetim elde edilmezse çevrimiçi oyna girerek bahtınızı tekrardan deneyebilirsiniz.
 
 
 
Tabi bölünmüş ekranda oynamak için birtakım klavye ayarları yapmanız gerekiyor. Hatta bir klavyeden iki kişi bile oynayabilirsiniz. yani ekstra bir oyun kolu takmanıza bile gerek yok. Klavyenin bir kısmını kendinize bir kısmını da yanınızdaki bireye nazaran ayarlayabilir, gerekli tuşları atayabilir ve yanınızdaki bireyle rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 
– Rings for the sky 3: Geldik bu başarımın üçüncü düzeyine. Daha evvel bu başarımdan 2 farklı düzey vardı. Artık ise 3. düzeye geçmiş bulunmaktayız. Bu başarımı elde etmek için 3 karakterimizin en üst düzeye çıkması lazım: En üst düzey ise 12. düzey olarak karşımıza çıkıyor. Her çevrimiçi oyuna girdiğimizde bir karakteri oynuyoruz ve bu karakter oyun sonunda farklı ölçüde tecrübe puanı kazanıyor ve düzey atlıyor. Düzey atladıkça yeni maharetlerin ve özelliklerin kilidini açabiliyor ve böylelikle oyunda daha aktif rol oynayabiliyoruz.
 
Eğer bir karakteri 12. düzeye ulaştırmak istiyorsanız daima olarak o karakter ile birlikte çevrimiçi oyunlara giriş yapmanız gerekiyor. Kazandığınız ve çok kill aldığınız vakit tecrübe puanı biraz daha artış gösteriyor ve çarçabuk üst düzeylere ulaşıyorsunuz. 5. ve 6. düzeylere kadar kolay da çıkabiliyorsunuz. Fakat ondan sonraki düzeyler biraz daha kuvvetli olabiliyor. Bu durumda tek bir karakter ile uzun mühletler boyunca oynamanız gerekiyor.
 
Swimming in coins 3: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir ekstra efor sarf etmeniz gerekmiyor. Oyunu standart olarak çevrimiçi modda daima olarak oynayabilir ve oyun içi para ünitesi olan solarları toplamanız gerekir. Bir oyunda ne kadar çok kil alırsanız ve kule yıkarsanız o kadar çok solar kazanmış olursunuz. Bu başarıma ulaşmak için de toplamda 1 milyon solar kazanmanız gerekiyor. Hasebiyle bunun için oyunu olağan bir formda oynamanız yetiyor.
 
Bu muvaffakiyetim oyunu daima olarak oynamanızı, çevrimiçi oyunlara girmenizi ve çokça oyun kazanmanızı gerektirir. Tabi bu uzun bir süreci temsil eder. Münasebetiyle oyunu sevdiyseniz ve bu başarımı elde etmek istiyorsanız vakit zaman oyuna giriş yapmalı ve çevrimiçi oyunları oynamanız lazım.
 
 
 
– Befriending a red bat: Bu oyunda onlarca karakter bulunuyor ve her birinin farklı marifetleri ve özellikleri yer alıyor. Bu muvaffakiyetim elde etmek için oyun içerisinde Coco karakterini almanız gerekiyor:  Bu birinci adım. İkinci adımda ise ekip arkadaşlarınız ortasında Skree karakteri bulunması gerekiyor. Bu muvaffakiyetim elde etmek için oyun içerisinde yahut Steam’de yer alan arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Bir arkadaşınızı yanınıza davet edebilir ve ona Skree karakterini almasını söyleyebilirsiniz. Bu ikili ile birlikte rastgele bir çevrimiçi oyunu kazandığınız takdirde muvaffakiyete ulaşmış olursunuz.
 
Eğer yalnızsanız ve rastgele bir arkadaşınız yok (yalnız başınıza oyun oynuyorsunuz) karakter seçim ekranında kadro ileti kutusuna yazabilir ve oyunculardan birine Skree karakterini almasını rica edebilirsiniz. Bu biçimde de iki karakteri tutturabilirsiniz. Öteki türlü talih faktörleri devreye giriyor ve münasebetiyle bu da düşük bir talihi söz ediyor. Üstte bahsettiğim biçimlerde bu başarımı kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 
– Rings for the sky 4: Bu başarımın geldik 4. düzeyine. 4 .seviyede 4 karakterimiz 12. düzeye ulaşması gerek. Bunun için öncelikle tek bir karakterle daima olarak çevrimiçi maçlar atmalı ve bu maçları bitirmemiz gerekiyor. Oyun sonu ekranında esasen karakterlerin kazandığı tecrübe puanları karşımıza çıkıyor ve atlayacağız düzey gösteriliyor.
 
Daha evvelce 3 karakteri 12. düzeye ulaştırıyorduk. Artık ise bu başarımın 4 düzeyi karşımıza gelmiş durumda. 4. düzeyde de üstte bahsettiğim üzere toplamda 4 karakterimizin en üst düzeye ulaşması gerekiyor. Hasebiyle 4 farklı karakteri 12. düzeye ulaştırmak uzun bir süreç. Kısa müddette elde edilemeyecek bu muvaffakiyetim için uzun mühletler boyunca oyunu oynamanız lazım.
 
– Slimer’s evil twin 3: Oyun içerisinde yalnızca bir haritada solar boss – işveren bulunuyor. Bu boss kesildiği takdirde hem size hem de ekip arkadaşlarınıza eşit ölçüde altın yani oyun içi solar kazandırıyor. Bu kazandığınız solarlar sayesinde de bulunduğunuz maç içerisinde karakterin maharetlerini geliştirebiliyor ve yeni maharetlerin kilidini açabiliyorsunuz.
 
Solar bosslar muhakkak müddetlerde ortaya çıkıyor ve kesinlikle kesilmesi gerekiyor. Kesildiği takdirde yalnızca solar değil hem de grubunuza tecrübe puanı sağlıyor. Bu sayede grup düzeyiniz yükseliyor, yükseldikçe de hem hasarınız hem de canınız artış gösteriyor. Bunu sağlamak için de solar bosslar çok uygun iş görüyor. Münasebetiyle oyun içerisinde bir yandan rakiple uğraş ederken öteki yandan da gözünüzün solar bosslarda olması gerekiyor diyebilirim. Bu ortada solar bosslar yalnızca Ribbit IV haritasında yer alıyor. Öteki haritalarda yok.
 
Bu muvaffakiyetim elde etmek için Ribbit IV haritasında bulunan solar bossları toplamda 100 kez kesmeniz gerekiyor. Tek bir maçta bunu yapmanız gerekmiyor. Her kestiğiniz boss sayısı hanenize ekleniyor. Münasebetiyle bu harita karşınıza çıktığı vakit elinizden geldiğince bossları kesmeye ihtimam gösterin. Vakitle aslında bu başarımı boss kese kese elde etmiş olacaksınız.
 
 
 

Ribbit IV haritasında toplamda 2 adet boss bulunuyor. Biri sizin tarafınızda biri rakip tarafta yer alıyor. Şayet oyunu domine ettiyseniz ve karşı rakibi baskı altına aldıysanız karşı taraftaki boss’u da kesebilirsiniz. Bu da bu başarıyı kısa müddette elde etmek için uygun bir usul diyebilirim.

Rings for the sky 5: Geldik bu başarımın 5. düzeyine. Üstte ayrıntılı olarak aktardığım için bu başarımın ihtiyaçları konusunda çok fazla detaya girmeyeceğim. Bu başarımı elde etmek için toplamda 5 karakterinizin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. Daha evvelki başarımda 4 karakter isteniyordu artık ise toplamda 5 karakterin 12. düzeye ulaşması gerekiyor. Bu çok uzun bir süreç. Hasebiyle oyunu daima olarak çevrimiçi modda oynamanız gerekiyor ve beş karakter üzerine yoğunlaşmanız gerekiyor. Bir karakteri 12. düzeye ulaştırmak için de daima olarak o karakterle maçları atmanız lazım.
 
– Rings for the sky 6: Bu başarımı elde etmek için toplamda 6 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Bunun için çok uzun bir süreç gerekiyor. Bunu elde etmek için oyunu bir karakter ile daima olarak çevrimiçi olarak oynamanız lazım. Bir karakteri 12. düzey ulaştırdıktan sonra öbür karakteri 12. düzey olana kadar oynamanız gerekmekte. Yani burada toplamda 6 karakter üzerine ağırlaşmanın ve en son 6 karakteri de 12. düzeye ulaştırmanız temel maksat. 6 karakterde son düzeye ulaştıktan sonra bu muvaffakiyetim otomatik olarak elde edeceksiniz.
 
– Rings for the sky 7: Bu başarımı elde etmek için toplamda 7 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Bu da toplamda 7 karakterin en üst düzeye ulaşması manasına geliyor. Oyunu bir mühlet oynayarak ve makul karakterler üzerine ağırlaşarak bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Rastgele bir karakter ile bir çevrimiçi oyunda çok fazla kill alırsanız ve oyunu domine edersiniz ona nazaran tecrübe puanınız artar ve daha fazla XP kazanırsınız. Bu sayede o karakterin düzey atlaması çok daha kolay hale gelebilir. Hasebiyle oyun içerisindeki performansınız ve kill sayınız değerli. Bunları dikkate alarak daha kolay bir halde karakterleri yükseltebilirsiniz ve düzey atlatabilirsiniz.
 
– Rings for the sky 8: Bu başarımı elde etmek için toplamda 8 karakteri 12. düzeye yani en üst düzeye ulaştırmanız gerekiyor.  Oyunu daima olarak çevrimiçi modda oynayarak Bu başarımı elde edebilirsiniz. Bu başarımı elde etmek için uzun bir süreç lazım. Hasebiyle oyunu daima olarak oynayarak ve makul karakterler üzerine ağırlaşarak muhakkak bir süreç içinde elde edebilirsiniz.
 
– No might can stop this oil can!: Bu başarımı elde etmek için rastgele bir çevrimiçi oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra karakter seçim ekranında Clunk karakterini seçmeniz gerekiyor. Oyuna başladıktan sonra Clunk karakterini geliştirmeniz lazım. Bu başarımı almak için hedeflediğiniz temel nokta Clunk karakterinin en yüksek can düzeyine ulaşması.
 
Bunu elde etmek için öncelikle karakterin can düzeyini arttırmaya odaklanın. Ana üssünüzdeki marketten karakterinize daima olarak can arttırma marifetlerini alın ve en yüksek düzeye getirmeye çalışın. Cam barı en yüksek düzeye geldikten sonra bu başarımı elde etmiş olacaksınız. Elhasıl toparlamam gerekirse Clunk karakterini en yüksek can düzeyini ulaştırdığınız vakit bu muvaffakiyetim otomatik olarak profilinize eklenmiş olacak.
 
– Rings for the sky 10: Bu başarımı elde etmek için toplamda 10 karakteri 12. düzeye ulaştırmanız gerekiyor. Oyun içerisinde bu karakterlerin düzeyi en üst düzeye ulaşması lazım. Münasebetiyle oyunu uzun bir mühlet oynamanız bu muvaffakiyetim elde etmenin anahtarı. Oyunda 10 farklı karaktere ağırlaşarak bunları en üst düzeye getirmeye çalışın akabinde otomatik olarak bu muvaffakiyet elde etmiş olacaksınız.
 
 
 
– Swiftly through the forest: Bu muvaffakiyetim oyun içerisinde yer alan eğlenceli başarımlardan bir tanesi. Bunu elde etmek için öncelikle Sorona haritasında yer almanız gerekiyor. Sorona haritasına denk geldiğiniz vakit Coco karakterini de evvelce almış olmanız lazım. Hasebiyle öncelikle bu iki faktörü denk getirin yani Coco karakterini seçtikten sonra Sorona haritasına giriş yapın akabinde kendi ana merkezinizden rakip ana merkeze kadar 15 saniye içerisinde Coco karakteri ile ulaşın. 15 saniye içerisinde kendi ana merkezinizden rakip ana merkeze ulaştıktan sonra bu başarımı kolay kolay elde etmiş olacaksınız.
 
Tabii öncesinde Coco karakterinin tüm sürat yükseltmelerine marketten almanız gerekiyor. Bu da oyun içerisinde yani çevrimiçi oyun modundayken muhakkak bir müddet geçirmenizi gerektiriyor. Oyun içerisinde makul ölçüde solar topladıktan sonra gereken sürat yükseltmelerine alın ve kendi ana üssünüzden rakip üssüne kadar 15 saniye içerisinde koşmaya ve ulaşmaya çalışın. Ulaştıktan sonra otomatik olarak bu başarımı profilinizde görebilirsiniz.
 
– Rings for the sky 9: Bu başarımı elde etmek için toplamda 9 karakterin en üst düzeye ulaşması gerekiyor. 9 karakterinde 12. düzeye ulaşması gerektiği bu başarımı makul bir süreç içerisinde alabilirsiniz. Bunun için 9 farklı karakter üzerine yoğunlaşmanız ve daima olarak bu karakterleri oynamanız gerekiyor. Bu karakterleri daha süratli düzey atlatmak için oyun içerisinde çok fazla kill alabilir, oyunu domine edebilir ve fazlaca oyunu kazanmayı odaklanabilirsiniz. Bu faktörleri yerine getirerek vakit içerisinde 9 karakter de 12. düzeye ulaştırabilirsiniz ve bu başarımı da kolay kolay elde edebilirsiniz.
 

Yukarıda da bahsettiğim üzere bu başarımı elde etmek sıkıntı değil yalnızca uzun bir mühlet gerekli.

Snorkel pipe boost: Bu başarımı elde etmek için Ribbit IV haritasındaki solar bossu 2 dakika 10 saniyenin altında kesmeniz gerekiyor. Solar boss oyunun 2. dakikasında haritada ortaya çıkıyor ve bunu 10 saniye içerisinde kesmeniz gerekiyor. Solar bossun doğacağı yer aşikâr olduğu için müddet 2. dakikaya hakikat yaklaşırken bossun yanında beklemeniz gerekiyor. Boss doğduğu anda direkt olarak akınlara başlayarak bunu kesmeniz gerekiyor.
 
Oyun içerisinde yalnızca bir haritada solar boss bulunuyor. Bu bossu keserek oyuncu para ünitesi olan solar elde ediyorsunuz. Bu solarlar ile birlikte çevrimiçi oyunda karakterinizi güçlendirebiliyor ve yeni maharetlerin kilidini açabiliyorsunuz. Kestiğiniz bu solar boss size ve kadronuza eşit ölçüde solar veriyor. Bu sayede hem size hem de kadronuza büyük avantajları var. Solar dışında kadronuza tecrübe puanı da veriyor. Bu da kadronuzun güçlenmesine ve canınızın artmasını sağlıyor.
 
Oyun içerisinde en üstte vakit sayacı bulunuyor. Bu da oyunu ne kadar mühlet oynadığınızı belirtiyor. Hasebiyle bu süreyi üstten yakalayabilir ve 10 saniye içerisinde bossu keserseniz başarımı elde etmiş olursunuz.
 

Moba platform oyununda yer alan tüm başarımlarını listesini sizler için derledim. Umarım başarımları elde etmek isteyen oyunculara bir yararı olur. Bunun dışında eksik gördüğünüz ve bu türlü olsa daha âlâ olur üzere kısımları da yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu