Haber

Almanya’da bir eğlence parkında yüksekten dalış akrobasi sahnesi çöktü. Korkunç kazada 7 kişi yaralandı

Almanya’nın en büyük eğlence parkı Europa Park’ta meydana gelen trajik olayda en az yedi kişi yaralandı. Korkunç sahne, yüksek bir platformun aniden çökmesi ve akrobatlar suya düşerken çevredeki turistlerin korku içinde çığlık atmasıyla meydana geldi. Olayın ardından en az iki ziyaretçi ve beş oyuncu yaralandı, üçü ciddi şekilde yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bu trajik olayın nedeni polis tarafından araştırılıyor.

Europa Park, ilgi çekici yerleri ve eğlencesiyle ünlü, Almanya’nın en büyük tema parkıdır. Ancak sadece iki ay önce büyük bir yangın nedeniyle 25.000 kişi tahliye edilmek zorunda kaldı. Yangın, Atlantic Supersplash’ta başladı ve kısa süre sonra diğer ilgi çekici yerlere sıçradı. Bu olayın ardından güvenlik önlemleri artırıldı.

Europa Park, Almanya, Fransa ve İsviçre’nin sınır üçgeni bölgesinde yer alıyor ve Strasbourg’un yaklaşık 55 kilometre güneyinde yer alıyor. 1975 yılında inşa edilen park, yıllar içinde birçok değişikliğe uğramıştır. Park için bilet fiyatları 40 £ ile 300 £ arasında değişmektedir.

Bu olay, insanların eğlendiği tema parkların beklenmedik tehlikelerle karşılaşabileceğini hatırlatıyor.

eldivan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu